در حال بارگذاری ...

انگلیس باید به خاطر صدور اعلامیه بالفور عذرخواهی کند

در بیانیه پایانی کنفرانس فلسطینیان مقیم اروپا در شهر روتردام هلند که با عنوان «100 سال گذشت؛ ملت پیروز و اراده شکست ناپذیر» منتشر شد، اعلامیه بالفور یک اشتباه بزرگ و نابخشودنی و بر خلاف معیارهای انسانی، عدالت، انصاف و حقوق بشر دانسته شد.

آوارگان فلسطینی مقیم اروپا در پایان کنفرانس خود در روتردام هلند، از انگلیس خواستند که به خاطر صدور اعلامیه بالفور ، به طور رسمی عذرخواهی کند.
به گزارش سایت بیداری اسلامی، در بیانیه پایانی کنفرانس فلسطینیان مقیم اروپا در شهر روتردام هلند که با عنوان «100 سال گذشت؛ ملت پیروز و اراده شکست ناپذیر» منتشر شد، اعلامیه بالفور یک اشتباه بزرگ و نابخشودنی و بر خلاف معیارهای انسانی، عدالت، انصاف و حقوق بشر دانسته شد.
 با توجه به اینکه کنفرانس فلسطینی‌های مقیم اروپا در یکصدمین سالگرد صدور اعلامیه بالفور برگزار شد، شرکت کنندگان در این کنفرانس در بیانیه پایانی خود تاکید کردند: گذشت 100 سال از آغاز نکبت برای فلسطین، حق این ملت را در بازپس گیری سرزمینش را نفی نمی‌کند.
 
در زیر به مهمترین موارد این بیانیه اشاره می شود :
 
- پایبندی طرف‌های معتقد به عدالت و اصول انسانی بر لزوم تحریم اشغالگران اسرائیلی و خارج کردن سرمایه گذاری در پروژه‌های اسرائیلی
- هشدار درباره پیامدهای انتقال سفارتخانه‌های خارجی از تل آویو به قدس
- هشدار درباره ادامه محاصره نوارغزه
- تاکید بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خود
 
کنفرانس فلسطینیان مقیم اروپا با حضور قریب به 5000 فلسطینی با وجود فشارهای شدید لابی حامی رژیم صهیونیستی در اروپا بر دولت هلند برگزار شد. «ماجد الزیر» رئیس این کنفرانس برگزاری آن را در شرایط کنونی یک «پیروزی راهبردی و دستاورد موفق مهمی برای مسئله فلسطین» دانست.
 
نظرات کاربران