شیخ عیسی قاسم :آمریکا و اسرائیل دشمنان شماره یک امت اسلام هستند

آیت الله عیسی قاسم عالم برجسته بحرینی تاکید کرد : آمریکا و اسرائیل دشمنان شماره یک امت اسلام هستند و هر کس با اسرائیل همدست شود، در واقع خود را از امت اسلام جدا کرده است.

آیت الله شیخ عیسی قاسم از علمای برجسته بحرینی در نشست تکمیلی و مجازی شورای عالی بیداری اسلامی که با حضور علی اکبر ولایتی و اعضای شورای عالی به صورت برخط امروز سه شنبه 8 مهرماه در محل خبرگزاری تسنیم برگزار شد، به دشمنی دیرینه رژیم صهیونیستی با امت اسلام اشاره کرد.

وی اشغال سرزمین‌های عربی و اسلامی و آواره شدن شمار زیادی از فرزندان امت اسلام(ملت فلسطین) و ادامه ارتکاب جنایات و تجاوز علیه فلسطینیان را از دلایل مهم مبارزه با رژیم صهیونیستی دانست.

آیت الله قاسم تاکید کرد : اسرائیل، دشمن اصلی امت اسلام است، اسرائیل سالهای متمادی به  ارتکاب تجاوز و جنایت علیه ملت مسلمان فلسطین ادامه می‌دهد و آنها را آواره کرده است.

وی درباره عادی سازی روابط میان برخی کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی گفت : کسانی که با اسرائیل همدست شده است در واقع خود را از امت اسلام جدا کردند و خنجری به پهلوی امت اسلام و ملت‌های مسلمان زدند.

این عالم برجسته بحرینی گفت : آمریکا و اسرائیل دشمنان شماره یک  امت اسلام هستند و هر چه به آنها نزدیک شویم به همان نسبت از دین و امت اسلام جدا شده‌ایم.

وی خاطر نشان کرد بنابراین، مسئله بسیار مهم این است که پیوستن به این محور آمریکایی اسرائیلی منجر به جدایی از اسلام و دین اسلام خواهد شد.

عالم برجسته بحرینی گفت : مردم کشورهایی که حاکمانشان روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کرده‌اند، با این اقدام مخالف هستند و باید مخالفت خود را عملا و با قدرت نشان دهند تا بتوانند آثار و عواقب خطرناک آن را محو کرده و کشورهایشان را نجات دهند.

وی تصریح کرد: هرگونه برقراری روابط با رژیم صهیونیستی زمینه ساز ناامنی و بی ثباتی در منطقه خواهد بود و این به نفع صهیونیستها و آمریکا خواهد بود تا بتوانند سلطه طلبی در منطقه را ادامه دهد.

آیت الله قاسم گفت : ملت‌های عربی و اسلامی باید هرگونه در را به روی عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی ببندند و واکنش جوامع اسلامی به عادی‌سازی روابط باید بسیار محکم باشد تا کشورهای دیگر جرات نکنند دست به این  اقدام بزنند.

وی خاطر نشان کرد: دشمن سعی می‌کند از طریق تهاجم فرهنگی به جوانان ما القا کند که عادی سازی روابط تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و معیشتی است، ما باید به جوانانمان این خطر بزرگ را گوشزد کنیم و دنباله رو رهبران واقعی جهان اسلام باشیم.
 
مطالب مرتبط

سیاستمدار عراقی : 

تنها راه برون رفت از مشکلات در عراق استفاده از اشتباهات گذشته است
سیاستمدار عراقی :

تنها راه برون رفت از مشکلات در عراق استفاده از اشتباهات گذشته است

دکتر احمد الخطیب نویسنده و پژوهشگر عراقی در گفتگوی ویژه ی خود با سایت خبری تحلیلی بیداری اسلامی اذعان کرد که تنها راه برون رفت از مشکلات و پیچیدگی های فعلی در عراق استفاده از اشتباهات و تکرار نشدن آنها است.

|

جامعه شناس سوری :

اعراب خلیج فارس چشم دیدن پیشرفت های سوریه را نداشتند
جامعه شناس سوری :

اعراب خلیج فارس چشم دیدن پیشرفت های سوریه را نداشتند

دکتر احمد رئوف استاد جامعه شناسی دانشگاه دمشق در گفتگوی اختصاصی خود با سایت خبری تحلیلی بیداری اسلامی تاکید کرد که سوریه در زمان حکومت بشار اسد به دستاوردها و موفقیت هایی رسید که اعراب چشم دیدن آنها را نداشتند.

|

سیاستمدار عراقی : 

آمریکا هیچ تعهدی به هیچ قراردادی ندارد
سیاستمدار عراقی :

آمریکا هیچ تعهدی به هیچ قراردادی ندارد

دکتر علی الحسینی سیاستمدار عراقی در گفتگوی ویژه ی خود با سایت خبری تحلیلی بیداری اسلامی از متعهد نبودن ایالات متحده امریکا در قبال تعهدات بین المللی این کشور پرده برداشت و هشدار داد که کشورهای اسلامی در تعهدات با آمریکا خاصه تعهدات نظامی تمامی جوانب را در نظر داشته باشند.

|

پژوهشگر عراقی :

مالک جزائر خلیج فارس ایران است
پژوهشگر عراقی :

مالک جزائر خلیج فارس ایران است

درپاسخ به ادعاهای متوهمانه اتحادیه ی عرب در خصوص جزائر سه گانه ی ایرانی، تحریریه سایت بیداری اسلامی در گفتگوی ویژه ی خود با دکتر عیسی الحکیم پژوهشگر و تاریخ شناس عراقی، تاکید کرد که تمامی جزائر خلیج فارس متعلق است به ایران.

|

باتوجه به تغییر رویکرد سیاسی در حوزه ی بین الملل سعودی

بن سلمان حذف نخواهد شد
باتوجه به تغییر رویکرد سیاسی در حوزه ی بین الملل سعودی

بن سلمان حذف نخواهد شد

یک فعال سعودی در گفتگوی ویژه ی خود با سایت بیداری اسلامی تصریح کرد که سعودی با تغییر ترامپ سعی فراوان کرد که رویکرد سیاسی خود را چه در داخل و چه در خارج از سعودی تغییر دهد که تاکنون این تغییر شیوه به صورت موفقیت امیزی صورت گرفته است.

|

نظرات کاربران