رئیس جمهور ایران به صورت رسمی از پایان تحریم تسلیحاتی خبر داد

رئیس جمهور ایران به صورت رسمی از پایان تحریم تسلیحاتی ایران خبر داد.

«حسن روحانی»، رئیس جمهور ایران با اشاره به پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران از 27 مهر ماه، خاطرنشان کرد: درباره هفته آینده به ملت ایران این تبریک را می‌گویم که یکشنبه هفته آینده 10 سال تحریم ظالمانه تسلیحاتی رفع خواهد شد. در 27 مهر ماه دیگر تحریم تسلیحاتی نداریم و ما 4 سال بر سر این مسئله با آمریکا جنگیدیم و آمریکا به «این در و آن در» می‌زد تا روز 27 مهرماه اتفاق نیفتد ولی این روز اتفاق می‌افتد و این به‌علت ایستادگی مردم و تلاش مسئولین است.

وی اضافه کرد: آمریکا موفق نشد و آن‌هایی که می‌گویند "برجام برای ما چه کرده است؟"، بدانند که این یکی از کارهای برجام است و تحریم تسلیحاتی را برداشت. از یکشنبه می‌توانیم اسلحه‌مان را به هر کسی که می‌خواهیم بفروشیم و از هرکس هم که می‌خواهیم اسلحه بخریم، این یکی از اقدامات دولت تدبیر و امید است؛ البته صبر و حوصله نیاز است تا به نکات مدنظر برسیم.

با پایان زمان رای گیری شورای امنیت سازمان ملل، قطعنامه آمریکا در تحریم تسلحیاتی ایران شکست خورد.

این قطعنامه تنها توانست دو رای موافق کسب کند و با ۱۱ رای ممتنع و دو رای مخالف روسیه و چین با شکست سنگینی مواجه شد.

یادآور می شود بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱،  تحریم تسلیحاتی ایران پس از ۱۳ سال در ۲۷ مهرماه سال جاری به پایان می‌رسد و آمریکا در صدد آن بود که با صدور قطعنامه جدیدی این تحریم ها را تمدید کند.

پمپئو در بیانیه ای با اعلام این شکست، شورای امنیت را به باد انتقاد گرفت.

مجید تخت روانچی نماینده ایران در سازمان ملل نیز در پیامی توئیتری به آمریکا یادآور شد: «نتایج رای گیری امروز سندی بر انزوای بین المللی آمریکا بود و پیام روشن آن نه به یک جانبه گرایی بود. آمریکا از این افتضاح درس بگیرد و بداند که اقدامات این کشور برای بازگرداندن مکانیسم فوری تحریم‌ها علیه ایران، غیرقانونی است که از سوی جامعه بین‌المللی رد شده است. نتایح رای‌گیری گواهی بر این موضوع بود».
مطالب مرتبط

طرابلس در انتظار فرزند ارشد قذافی!

طرابلس در انتظار فرزند ارشد قذافی!

تحولات اخیر لیبی به گونه‌ای رقم خورده است که احتمال بازگشت سیف الاسلام پسر معمر قذافی به عرصه‌ی سیاسی این کشور، بیش از هر زمان بالا رفته است.

|

انتقال تروریست از سوریه به آذربایجان توسط اردوغان!!

انتقال تروریست از سوریه به آذربایجان توسط اردوغان!!

همزمان با عملیات نظامی آذربایجان در منطقه ناگورنو-قاراباغ نقش نیروهای ارتش ترکیه و پاکستان در کنار مزدوران سوریه ای آشکار شده است تا جایی که این موضوع در حال تبدیل شدن به یک جنگ تمام عیار در منطقه است.

|

نظرات کاربران