آمریکا پایگاه رسانه ای کتائب حزب الله عراق را مسدود کرد

آمریکا پایگاه رسانه ای گروه مقاومت اسلامی کتائب حزب الله عراق را مسدود کرد.

دولت آمریکا در ادامه اقدامات خود علیه فعالیت های رسانه ای نیروهای مقاومت اسلامی در عراق، پایگاه رسانه‌ای گروه مقاومت اسلامی «کتائب حزب الله» این کشور را مسدود کرد.

کاربران هنگام ورود به پایگاه رسمی کتائب حزب الله عراق در شبکه اینترنت با پیغامی مبنی بر مسدود شدن آن در چارچوب اقدامات آمریکا روبرو می شوند.

پیش از این نیز وزارت دادگستری آمریکا در اول سپتامبر گذشته (۱۱ شهریور ۹۹) پایگاه رسانه ای شبکه تلویزیون «الاتجاه» عراق ارگان خبری وابسته به گروه مقامت اسلامی کتائب حزب الله عراق را بسته بود.

دولت آمریکا نوزدهم مهرماه جاری نیز پایگاه رسانه ای گروه مقاومت اسلامی «النجباء» عراق به رهبری «شیخ اکرم الکعبی» را مسدود کرد.

گروه مقاومت اسلامی «النجباء» عراق آن زمان با صدور بیانیه ای این اقدام «دولت اشغالگر آمریکا را در راستای پنهان کردن صدای مقاومت» دانسته بود. این گروه در بیانیه خود اعلام کرده بود که این‌گونه رفتارها در راستای محدودسازی قدرت مقاومت اسلامی و فشار مستمر بر آن از سوی آمریکا صورت می‌گیرد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده بود که دولت اشغالگر آمریکا با آن همه زرق و برق و نیروی جعلی که ادعا دارد، همچنان جنایت‌های خود را در سرکوب آزادی‌ها و بستن دهان مقاومت دنبال می‌کند.

روز گذشته نیز یک مسئول امنیتی گردان های حزب الله عراق بر تداوم آمادگی نیروهای مقاومت این کشور در برابر آمریکا تاکید کرد. ابو علی العسکری مسئول امنیتی گردان های حزب الله عراق توصیه هایی را در قالب بیانیه ای به «برادران مجاهدِ شجاع»  ارایه داد و بر لزوم نشانه رفتن سلاح ها به سمت مواضع آمریکا در عراق تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است: به شناسایی و استقرار و نشانه روی مستقیم و غیرمستقیم به سمت منافع دشمن و مراکز نظامی و ادوات نظامی آن - خواه بر روی زمین یا آنهایی که حاکمیت هوایی عراق را نقض می کنند- ادامه دهید.

این بیانیه می افزاید، در بالاترین سطح آماده باش و آمادگی باشید تا در صورت لزوم، چیزی از دشمن باقی نماند و تنها چیزی که آنها را نجات دهد، نتایج تحرکات سیاسی با جدول خروج آنها از عراق باشد.

این مسئول امنیتی گردان های حزب الله عراق همچنین به «برادران مجاهد»  توصیه کرد که «روی هیات های دشمنِ صهیونیستی تمرکز کنند که به طور مستمر به برخی از مواضع آمریکا در عراق تردد می کنند».

این بیانیه همچنین از «برادران مجاهد»  خواست تا «گزارشی روزانه برای آگاهی ملت عراق درخصوص تجاوزات صهیونیستی – آمریکایی به حریم هوایی عراق و نیز گزارشی هفتگی برای برملا کردن فعالیت های خرابکارانه دشمن آمریکایی و دستگاههای اطلاعاتی آن و افشای شمار نظامیان، سلاح ها و تحرکات دشمن آمریکایی تهیه کنند».

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است که گروه های مقاومت عراق تاکید می کنند که فرصت مشروط داده شده به دشمن - در صورت تعرض به هر فردی در الحشد الشعبی یا مقاومت عراق (خواه نظامی یا سیاسی یا مردمی) - بی برو برگشت پایان خواهد یافت.
مطالب مرتبط

اهداف سفر الکاظمی به قاره سبز

اهداف سفر الکاظمی به قاره سبز

«علی فاهم» تحلیلگر سیاسی عراقی اعلام کرد که نخست وزیر این کشور از طریق سفر به کشورهای اروپایی به دنبال بهبود اوضاع اقتصادی عراق و به صورت کلی حرکت به سمت اتحادیه اروپا است.

|

نظرات کاربران