متجاوزان از شرایط کنونی برای حل بحران یمن استفاده کنند

وزیر خارجه یمن از تبادل اسرا در این کشور به عنوان بارقه امید برای پایان دادن به بحران یمن یاد کرد.

«هشام شرف عبدالله» وزیر خارجه یمن اعلام کرد که تبادل اسرا در یمن می‌تواند به مثابه یک بارقه امید برای پایان دادن به بحران یمن محسوب شود.

وی افزود: این درحالی است که ائتلاف متجاوز سعودی حلقه محاصره اقتصادی علیه شهروندان یمنی را در استان‌های مختلف این کشور از جمله استان‌های اشغال شده، تنگ‌تر کرده است.

هشام شرف بیان کرد: موفقیت آمیز بودن عملیات تبادل اسرا نشان داد که نیروهای انصارالله خواهان برداشته شدن محاصره و توقف تجاوز علیه یمن به عنوان مقدمه روند سیاسی و پایان دادن به وخیم‌ترین بحران انسانی عصر حاضر است.

وی گفت: کشورهای مؤثر در پرونده یمن برای زمینه سازی تحقق صلح در این کشور به دور از باج خواهی‌های عربستان و امارات باید فوراً وارد عمل شوند.

هشام شرف اضافه کرد: باید محاصره فرودگاه صنعاء برداشته شده و کشتی‌های حامل مواد سوختی آزاد شوند. کشورهای متجاوز از شرایط به وجود آمده برای توقف تجاوز به یمن و لغو محاصره این کشور استفاده کنند.
مطالب مرتبط

چرخش استراتژیک حزب اصلاح به سوی صنعا؛ زمینه‌ها و نتایج

چرخش استراتژیک حزب اصلاح به سوی صنعا؛ زمینه‌ها و نتایج

در شرایطی که مأرب عمده ترین پایگاه نیروهای حزب اخوانی اصلاح در تحولات یمن محسوب میشود و واقعیات میدانی برتری ارتش و کمیته‌های مردمی را در نبردهای آینده مأرب برای اخوانی‌ها مسلم کرده است، بروز شکاف گسترده در میان این نیرو (اصلاح) و منصور هادی و عربستان، بر گرایش اخوانی‌ها به ...

|

نظرات کاربران