در حال بارگذاری ...

به بهانه تولد سپاه

سایت بیداری اسلامی - پاسداری از آرمان های انقلاب اسلامی ایران در فراتر از مرزها شاید تکلیفی سخت تر بود. تکلیفی که در نخست در چارچوب حمایت از نهضت ها در درون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تعریف شد و در نهایت با تشکیل سپاه قدس صیانت از این آرمان ها نظامند شد.

سوم شعبان روز میلاد ریحانه رسول(ص)، میوه دل علی و زهرا(ع) حسین کربلا است و پاسدار دین خدا است .
به یمن میلاد پاسدار دین خدا نیروهایی که با الگو از ازویش متولد شد تا از اسلام ناب محمدی(ص) و انقلاب اسلامی صیانت کند، به فرمان امام انقلاب اسلامی، مفتخر به عنوان "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی " شد.

این مولود متولد شد تا چون پاسدار کربلایی دین خدا از انقلاب اسلامی ایران پاسداری کند. از همان نخست؛ چون حسین کربلا (ع) جان بر کف نهاد و با ته ماندگان طاغوت که سودای بازگشتش را در سر داشتند اعم از ساواک و ضد انقلاب به تقابل برخاست.

این در حالی بود که چون مولایشان کمر خدمت به محرومین نیز بسته بودند و چه بسیار لاله هایی که از خونشان روئید. تقابل سخت با نفاق شاخص دیگری از پاسداری از انقلاب اسلامی و نظام نو پای جمهوری اسلامی بود.

نفاقی که بیش از 17000هزار نفر از فرزندان بی گناه ایران را ترور کرد. نفاقی که جامعه هدفش آزاد بود و زن و مرد و کودک و پیر و روحانی و نظامی و پاسدار و کاسب و کارگر برایش هدف محسوب می شد. حضور در عرصه جنگ 8 ساله با ارتش بعثی عراق جلوه ای دیگر از شکوه پاسداری بود که در کنار ارتش قهرمانی که از بند طاغوت رهائیده بود و آحاد مردم، حماسه ها تعریف کرد که نسل های ایرانی می توانند تا همیشه با خوانش این حماسه ها به خود ببالند. این در حالی بود که در داخل نبردی سخت با ستون پنجم دشمن( آمل، ترکمن صحرا، کردستان، خلق عرب، اشرار شرق کشور نیز گروهک نفاق) در جریان بود. 
 پاسداری از آرمان های انقلاب اسلامی ایران در فراتر از مرزها شاید تکلیفی سخت تر بود. تکلیفی که در نخست در چارچوب حمایت از نهضت ها در درون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تعریف شد و در نهایت با تشکیل "سپاه قدس" صیانت از این آرمان ها نظامند شد.

سپاه قدس از آن جهت که آرمان نخست نهضت اسلامی و اولویت اول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و مسئله اول جهان اسلام، مسئله اشغال فلسطین و قدس شریف بود و هست و آزادی آن بر اساس آموزه ای اسلامی و فرامین رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بایسته های منافع و امنیتی ایران، تکلیفی بی انقطاع برای همه نسل ها است. تکلیفی سخت تر از آن جهت که هم باید در بیرون از مرزها جنگی پنهان با دشمن انجام می شد تا فشار بر مرزهای جغرافیایی و امنیتی کشور کاهش می یافت و هم در داخل هجمه نفوذی های دشمن را تاب می آورد. اما سپاه همچنان استوار ایستاد. زیرا مقتدایش حسین بود و شاخصه کارکردی اش نیز کربلا بود.  بسیاری بر آن بودند که با پایان جنگ و به تعبیری تثبیت نظام اسلامی شاید دیگر نیازی به سپاه نباشد اما اصرار امام خمینی(ره) و حمایت خلف صالحش مبنی بر ضرورت استمرار حیات سپاه، این مولود مبارک و توانمند را در کنار ارتش، برای صیانت از امنیت کشور و در کنار سایر دستگاه ها برای سازندگی و شکوفایی و خدمت به محرومین قرار داد. 
این مولود مبارک انقلاب، خود به الگویی برای همه آرمانگرایان منطقه و جهان تبدیل شده است. اینک پاسداری در منطقه تکثیر شده است، حزب الله لبنان، حزب الله عراق، انصارالله یمن، فاطمیون افغان در سوریه، زینبون پاکستان در سوریه و بسیاری دیگر که برای خلق کربلایی و کربلاهایی دیگر ذره ای تردید ندارند. مولودهایی که نوید شکل گیری سپاه مهدی(عج) است. ان شاءالله.

 
نظرات کاربران