علمای یمن خواستار افزایش فشار علیه فرانسه شدند

علمای یمن خواستار افزایش فشار مسلمانان بر فرانسه شدند.

امروز علمای یمن با برگزاری نشستی به بررسی تحولات داخلی و خارجی این کشور و منطقه پرداختند.

علمای یمن در این نشست اعلام کردند که موفقیت تبادل اسرا و بازگشت آنها به سوی خانواده‌هایشان را تبریک گفته و امیدواریم این گام نور امیدی برای آزادی همه اسرا باشد.

آنها همچنین اظهار داشتند که به ائتلاف متجاوز سعودی-آمریکایی درباره ادامه ستم و تجاوزات وحشیانه و محاصره ظالمانه ملت مسلمان یمن هشدار می‌دهیم.

علمای یمن همچنین بر محوریت مسئله فلسطین به عنوان یک مسئله اسلامی و انسانی تاکید و تصریح کردند که قدس شریف، یک سرزمین عربی و اسلامی بوده و قابل تجزیه نیست.

حاضران در نشست مذکور از همه علمای امت اسلامی خواستند تا وظیفه خود را انجام داده و یک موضع شرعی در قبال خیانت رژیم‌ امارات و عربستان و بحرین و سودان به خدا و رسول و امت اسلامی و آرمان‌های آن اتخاذ کنند.

علمای یمن در پایان اجلاس خود که در صنعا برگزار شد همچنین از کشورها و ملت‌های اسلامی خواستند فرانسه و رئیس جمهور آن را تحت فشار قرار دهند تا به دلیل توهین بی‌شرمانه علیه اسلام و ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) عذرخواهی کنند یا اینکه این کشورها روابط خود را با فرانسه قطع و کالاهای آن را تحریم کنند.

امروز همچنین «محمد علی الحوثی» عضو شورای سیاسی یمن خواستار آغاز یک تحرک رسمی و مردمی ضد اهانت رئیس جمهور فرانسه به اسلام و پیامبر اکرم (ص) شد.

وی گفت که باید پویشی روشنگرانه در پایگاه‌ها و صفحات اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی با هدف مجرم شناخته شدن امانوئل ماکرون ،رئیس جمهوری فرانسه و طرفداران او تشکیل و نژاد پرستی ماکرون افشا شود.

الحوثی از کشورهای مسلمان خواست تا سازمان ملل و شورای امنیت را برای صدور قانونی جهت جرم تلقی کردن اهانت به ادیان و پیامبران تحت فشار قرار دهند.

وی همچنین خواستار خروج هیئت‌های دیپلماتیک مسلمان از فرانسه و اخراج سفرای این کشور از کشورهای اسلامی شد.

سخنان اسلام ستیزانه «امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه با موجی از واکنش ها و محکومیت ها روبرو شده است.

روز گذشته رئیس جمهوری فرانسه در مراسمی تحت عنوان «ادای احترام به ساموئل پتی»، معلم فرانسوی که به دلیل نشان دادن کاریکاتور ضد اسلامی در کلاسش به قتل رسیده بود، مدعی شد: استاد، ما از آزادی که شما به خوبی آموزش می‌دادید دفاع خواهیم کرد و به سکولاریسم ادامه خواهیم داد.

رئیس‌جمهوری فرانسه در ادامه هم گفت: حتی اگر برخی عقب بکشند، ما از کشیدن کاریکاتورها و نقاشی‌ها دست نخواهیم کشید.

این اظهارات رئیس جمهور فرانسه با موجی از محکومیت ها و واکنش های منفی روبرو شد.

اتحادیه شرکت‌های تعاونی کویت در واکنش به اظهارات اخیر «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه که علیه پیامبر گرامی اسلام (ص) حرمت شکنی کرده بود، تمامی محصولات تولید فرانسه را از بازارهای کویت جمع آوری کرد.

در این اقدام 50 شرکت تعاونی کویتی مشارکت  و اعلام کرده اند تا اطلاع ثانوی کالاهای تولید فرانسه را از بازارها و شعبات خود جمع آوری کرده و به فروش نمی‌رسانند.

این در شرایطی است که فعالان و بِلاگرهای جهان عرب نیز با انتشار مطالبی به طور گسترده خواستار تحریم کامل کالاها و تولیدات فرانسوی در کشورهای اسلامی و عربی شدند.

فعالان فضای مجازی در کشورهای مغرب، الجزایر، مصر، کویت ، بحرین، عربستان و دیگر کشورها از اقدام فعالان کویتی استقبال کرده و خواستار اقدام مشابه مسئولان کشورهای خود شده‌اند.

همچنین بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی تصاویر پروفایل خود در شبکه‌های اجتماعی نظیر توئیتر، فیسبوک و دیگر شبکه‌ها را به تصاویری از نام رسول گرامی اسلام (ص) تغییر داده و با این اقدام انزجار خود را از هتاکی مقامات فرانسوی علیه پیامبر اسلام نشان داده‌اند.

فعالان مسلمان در کشورهای مختلف لیست‌هایی از محصولات و تولیدات فرانسوی تهیه کرده و خواستار تحریم آنها شده‌اند.

از سوی دیگر، برخی از فروشگاه‌ها و مراکز تجاری کویت در واکنش به اظهارات رئیس جمهور فرانسه با نصب پلاکاردهایی  از آغاز تحریم کالاهای فرانسوی خبر داده ‌اند.

در قطر نیز شرکت بزرگ «المیرة» که از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای این کشور است، روز جمعه، دوم آبان لغو و ممنوعیت خرید محصولات فرانسوی را اعمال کرد. شرکت دولتی المیره طی بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «از غیرت و نظرات خوب شما که همیشه روشنگر راهمان است، قدردانی و تا اطلاع ثانوی از فروش تمام کالاهای فرانسوی در تمامی شعب خودداری می‌کنیم.»

این شرکت قطری در ادامه بیانیه نوشت: «ما به عنوان یک شرکت ملی، براساس ارزش‌هایی کار می‌کنیم که در راستای دین حنیفمان و آداب و سنن اصیل ما قرار دارد و در خدمت به کشور و عقاید اسلامی ما و پاسخگوی آرمان کارگران ماست.»

 همچنین هم‌زمان با خواسته مردم برای توجه به این موضوع، چندین فروشگاه مواد غذایی و فروش لوازم خانگی ممنوعیت محصولات فرانسوی را اعلام کردند.

در طول روزهای اخیر و به دنبال این اتفاق ننگین، سازمان‌های اسلامی جامعه مدنی، فرانسه را تحت فشار و اخطار قرار دادند.
مطالب مرتبط

پیام موشکی انصارالله به خیال‌پردازی خام بن سلمان

پیام موشکی انصارالله به خیال‌پردازی خام بن سلمان

حمله به سیستم های متمرکز انرژی که توسط دولت کنترل می‌شوند به اعتبار دولت در مقابل شهروندان و سرمایه‌گذاران بالقوه آسیب جدی خواهد رساند و در نتیجه تضعیف سرمایه‌گذاری و ثبات اقتصادی را در پی خواهد داشت.

|

نظرات کاربران