پاسخی که حسن نصرالله به ولیعهد سعودی داد - امام مهدی از مکه ظهور می کند نه از ایران ، عراق و لبنان!

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به سخنان سخیف ولیعهد سعودی گفت که امام مهدی تنها به مکتب شیعه تعلق ندارد و برای همه مسلمانان است . وی گفت که امام مهدی از مکه ظهور می کند نه از ایران ، عراق و لبنان.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به سخنان سخیف ولیعهد سعودی گفت که امام مهدی تنها به مکتب شیعه تعلق ندارد و برای همه مسلمانان است .  
 دبیرکل حزب الله لبنان در مراسمی که امروز پنج شنبه (۲۱ اردیبهشت) به مناسبت سالروز شهادت سید مصطفی بدرالدین ملقب به «ذوالفقار» برگزار شد، سخنرانی کرد.
 وی تاکید کرد: شهید بدرالدین با خداوند عهد کرده بود که از میدان سوریه باز نگردد مگر پیروز شده یا شهید شود. او پیروز و شهید از سوریه باز گشت و آرزوهای تکفیری‌های سوریه را بر باد داد.
 
دبیرکل حزب الله لبنان بیان داشت: یک سال از  ترور برادر عزیز و محبوبمان سید ذوالفقار گذشت و او دوباره ما را دور هم جمع کرد چراکه حتی یک روز هم از یاد ما نمی رود زیرا همیشه در یاد و خاطره و قلب ماست و ما به خاطر جانفشانی های این شهید در نعمت و برکت زندگی می کنیم.
 وی در ادامه یادآور شد: یاد و خاطره ذوالفقار برای همیشه در ذهن خانواده اش، حزب الله، مقاومت و همه معتقدان به مقاومت باقی خواهد ماند. ذوالفقار به عنوان فرمانده ای نمونه و استکبار ستیز و پیشرو مسیر پیروزی و شهادت در اذهان ما باقی خواهد ماند. 
 سید حسن نصرالله گفت: من به خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می کنم و به آنها می گویم که ما مسیر ایشان را ادامه خواهیم داد و اهدافش را به خواست خداوند بدون هیچ سستی و کوتاهی دنبال خواهیم کرد. پسر ذوالفقار باید به چنین پدری و چنین شهیدی افتخار کند.  
 
وی در ادامه افزود: شهید ذوالفقار فرمانده مجاهدان ما در سوریه بود. ما راه وی را ادامه می دهیم و هدفش را محقق خواهیم کرد. دوران نکبت برای ملت های ما به پایان رسیده است. احداث دیوار در مرزهای ما توسط دشمن(صهیونیستی) در حقیقت اعتراف به پیروزی لبنان و شکست اسرائیل و نقشه بزرگش است.
 در همین راستا سید حسن نصرالله افزود: زمانی که اسرائیل و ارتش آن پشت دیوارها مخفی می شود، یعنی ضعیف شده است. احداث این دیوار به معنای هراس و نگرانی اسرائیل از مواجهه در آیندن است. از همه مردم لبنان می خواهم به زندگی طبیعی خود را ادامه دهند و از تهدیدهای دشمن اسرائیلی نهراسند.
 
سید حسن نصرالله تاکید کرد: در مواجهه های آتی، تمام سرزمین های اشغالی در تیررس موشک های مقاومت و زیر پای رزمندگان مقاومت خواهد بود. اسرائیل ۱۰ سال است که از تجاوز به لبنان می ترسد و سخنانش را عملی نمی کند. لبنان برای اسرائیل و دیگران محل تفریح نیست. مرزهای شرقی با سوریه بسیار امن شده است. 
 وی در ادامه افزود: به اسرای فلسطینی اعتصاب کننده غذا در زندان های رژیم صهیونیستی احترام می گذاریم. آیا این اسیران در نشست سران عربی-اسلامی با ترامپ در عربستان جایگاهی دارند؟
 دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: متهم کردن حزب‌الله به تغییر بافت جمعیتی در سوریه کذب است. این گروههای مسلح تحت الحمایه عربستان، ترکیه، قطر و آمریکا هستند که در این زمینه تلاش می کنند.
  اگر می‌خواستیم در «بعلبک الهرمل» دست به تغییرات جمعیتی و پاکسازی نژادی بزنیم، می‌گذاشتیم جبهه النصره و داعش وارد این منطقه می‌شدند، می‌کشتند و نابود می‌کردند سپس ما وارد این منطقه شده و آنجا را نابود می‌کردیم.
 سید حسن نصرالله در مورد تحولات داخلی لبنان و در مرزهای سوریه گفت که تحولات مثبتی در مرزهای شرقی بین سوریه و لبنان داشتیم.
 وی افزود: این مرزها خیلی امن شده‌اند و نیروهای ما روزها و ماه‌ها در این مناطق به سربردند شهید شدند و تروریست‌های زیادی را کشتند، دیگر نیازی برای حضور ما در این منطقه وجود ندارد.
 
وی گفت : روسیه بیش از هر زمان دیگری با محور مقاومت و سوریه هماهنگ است.
 دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به سخنان موهن جانشین ولیعهد سعودی به امام عصر (عج) تاکید کرد: اعتقاد به مهدویت مختص تشیع نیست، همه مسلمانان در این موضوع اجماع دارند، امام مهدی (ع) از ذریه اهل بیت بوده و از مکه ظهور خواهد کرد.وی گفت که امام مهدی از مکه ظهور می کند نه از ایران ، عراق و لبنان.
نظرات کاربران