در حال بارگذاری ...

همه دنیا منتظرند چه کسی رئیس جمهور ایران می شود

امروز نگاه تمامی جهان به سوی ایران است. داخل و خارج با دقت منتظر است ببیند در مرحله حساس آینده عمر جمهوری اسلامی و منطقه رئیس جمهور خواهد شد.

الاخبار: امروز نگاه تمامی جهان به سوی ایران است. داخل و خارج با دقت منتظر است ببیند در مرحله حساس آینده عمر جمهوری اسلامی و منطقه رئیس جمهور خواهد شد.
    رسانه‌ها  و روزنامه های جهان عرب امروز تیتر نخست خود را به انتخابات و ارزیابی تاثیرگذاری آن در شرایط کنونی اختصاص دادند.   البته این برای نخستین بار نیست که روزنامه ها و رسانه های عربی (مخالف و موافق سیاست های جمهوری اسلامی ایران) عکس و تیتر نخست خود را به انتخابات  ایران و ارزیابی آن اختصاص می دهند.
 
 روزنامه الاخبار چاپ لبنان با انتشار تصویری بزرگ در صفحه نخست خود با اشاره به انتخابات ایران نوشت: امروز نگاه تمامی جهان به سوی ایران است. داخل و خارج با دقت منتظر است ببیند در مرحله  حساس آینده عمر جمهوری اسلامی و منطقه رئیس جمهور خواهد شد.
   این روزنامه ادامه داد : آیا انتخاب «ابراهیم رئیسی» نامزد اصولگرا می تواند چهره جدید سیاسی به ایران در منطقه و جهان دهد؟ یا اینکه رقیب او حسن روحانی این کار انجام خواهد داد.
   الاخبار ادامه نوشت: بسیاری بر این باورند که نمی توان نتایج انتخابات ایران را پیش بینی کرد چرا که ایرانیان همواره در انتخابات غیر قابل پیش بینی بوده‌اند.
 پایگاه خبری العهد نیز در گزارشی نوشت: دموکراسی در ایران یک پدیده بی نظیر در سطح منطقه است.
 
سی ان ان عربی: آیت الله خامنه ای اولین شرکت کننده
 
 سی ان ان عربی در گزارشی در ارتباط با دوره دوزادهم انتخابات ریاست جمهوری ایران نوشت:  رای گیری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ایران صبح امروز(جمعه) آغاز شد. آیت الله خامنه ای رهبر ایران در اولین دقایق آغاز رای گیری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، رای خود را به صندوق انداخت  .
 سی ان ان عربی  به مقایسه فرصت پیروزی دو نامزد اصلی شرکت کننده در انتخابات، یعنی حجت الاسلام سید ابراهیم رئیس‌السادات معروف به "ابراهیم رئیسی"، و حجت الاسلام و المسلمین "حسن روحانی"، وهمچنین تعداد واجدین شرایط برای شرکت در این انتخابات پرداخت.
 
 
الرای: آغاز انتخابات ریاست جمهوری ایران در ایران
 
 روزنامه الرای اردن خبر آغاز انتخابات ایران را همراه با انتشار عکسی از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله سید على خامنه‌ای، در صفحه ای اصلی خود منتشر کرد.
 این روزنامه در گزارشی درباره انتخابات ایران نوشت: انتخابات ایران در سراسر ایران، ودر 100 کشور دیگر برگزار شد، که ایرانی ها برای انتخاب یکی از دو نامزد مطرح این انتخابات یعنی نامزد اصولگرا حجت الاسلام سید ابراهیم رئیس‌السادات معروف به "ابراهیم رئیسی"، و نامزد اصلاح طلب حجت الاسلام و المسلمین "حسن روحانی"، به پای صندوق های رای خواهند رفت.
 
 
بازتاب انتخابات با تصویر امضای مقام معظم رهبری پای برگه رای
 
این روزنامه مصری خبر خود را با شرکت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله سید على خامنه‌ای، در این انتخابات آغاز کرد و نوشت: آیت الله على خامنه‌ای، در دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ایران صبح امروز(جمعه) آغاز شد، شرکت کرد.
 این روزنامه عکس امضای رهبری بر روی برگه انتخابات را برای خبر خود انتخاب کرده است.
   این روزنامه نوشت: ایرانی ها برای انتخاب یکی از دو نامزد اصولگرا یعنی"ابراهیم رئیسی"، و نامزد اصلاح طلب یعنی "حسن روحانی"، به پای صندوق های رای خواهند رفت.
 
 
نظرات کاربران