در حال بارگذاری ...

اقدامات صهیونیستها بازخورد عملی خارج شدن فلسطین از اولویت دولت‌های منطقه

به نظر می رسد آنچه که رژیم صهیونیستی انجام می دهد در سایه فراموشی موضوع فلسطین و خارج شدن این مسئله از اولویت دولت های منطقه بویژه دولت های عربی است که در حقیقت به خود مشغولی گرفتار شده اند و ملت فلسطین و قدس شریف را فراموش کرده اند در چارچوب این وضعیت قابل تحلیل است که برخی مراودات پنهانی میان رژیم صهیونیستی و سران برخی از کشورهای عربی وجود دارد.

«حمیدرضا دهقانی» رئیس اداره اول خاورمیانه وزارت خارجه گفت: تجاوز به حقوق فلسطینی ها و غصب و مصادره و سرکوب و تبعیض بخشی از ویژگی های ذاتی رژیم صهیونیستی است. اما اینکه در این مرحله رژیم صهیونیستی دست به این اقدامات می زند امری بدیهی است و دور از ماهیت این رژیم نیست و تازگی هم برای ملت فلسطین ندارد.
 
 وی در ادامه افزود: به نظر می رسد آنچه که رژیم صهیونیستی انجام می دهد در سایه فراموشی موضوع فلسطین و خارج شدن این مسئله از اولویت دولت های منطقه بویژه دولت های عربی است  که در حقیقت به خود مشغولی گرفتار شده اند و ملت فلسطین و قدس شریف را فراموش کرده اند .
   رئیس اداره اول خاورمیانه وزارت خارجه ادامه داد: آنها نگران هیچ گونه واکنشی نیستند و در عین حال هم در سطح جهانی، مراجع بین المللی و قدرت های بزرگ نه تنها نسبت به اقدامات تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی سکوت اختیار کرده اند بلکه با برخی اقدامات و معاهداتی که با این رژیم امضا می کنند و همچنین ارسال سلاح و حمایت های پیدا و پنهانی که از این رژیم می کنند این رژیم نامشروع آسوده خاطر است، بنابراین به صورت طبیعی این رژیم به تجاوزات خودش ر علیه مردم مظلوم فلسطین استمرار می بخشد.
   وی در ادامه با اشاره به وظیفه و نقش مسلمانان (امت اسلامی) در قبال مسئله فلسطین گفت: به نظر می رسد مسلمانان تنها جایی که شاید اگر امکانش را دولت ها فراهم کنند و مانع حضورشان نشوند همانانا تکیه بر توان و اقداماتی است که ملت های مسلمان و ملت های عرب و آزادی خواه جهان می توانند انجام دهند. در غیر اینصورت غیر از ملت ها امیدی به اقدامات بین المللی تا حدودی کمرنگ می باشد.
   «حسن هانی زاده» کارشناس مسائل سیاسی گفت: اقدام رژیم صهیونیستی در وضع گیت های الکترونیکی در اطراف مسجدالاقصی در حقیقت یک گام عملی توسط این رژیم برای اشغال مسجدالاقصی است.
 
 کارشناس مسائل سیاسی در ادامه افزود: تحلیل مقامات رژیم صهیونیستی این است که شرایط منطقه و همسویی کشورهای عربی با این رژیم شرایط را به گونه ای رقم زده است که در حال حاضر بهترین فرصت برای اشغال مسجدالاقصی و یهودی سازی بیت المقدس است. از اینرو اقدام رژیم صهیونیستی در ایجاد گیت های الکترونیکی در حقیت حذف هیات نظارت مسجدالاقصی که توسط فلسطینی ها اداره می شود و به دست گرفتن کامل اداره مسجدالاقصی است و از این پس هیچ یک از فلسطینی ها بدون مجوز رژیم صهیونیستی نمی توانند وارد مسجد الاقصی شوند.
« مجید قناد باشی» کارشناس مسائل سیاسی گفت: رژیم صهیونیستی از مدت ها پیش به خصوص از زمانی که بنیامین نتانیاهو روی کار آمده است کوشش کرده است که موضوع مسجدالاقصی را به عنوان یک موضوع تبلیغاتی همچنان زنده نگه دارد و دستاویزی برای پیش برد اهداف خود قرار دهد.
 
 وی در ادامه افزود: به نظر می رسد کلیدی ترین هدف صهیونیست ها از اقدامات خود سیطره کامل بر سرزمین فلسطین و مسجدالاقصی است. 
 کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: از اینرو آنچه که صهیونیست ها ها انجام می دهند در راستای اهداف حزب لیکود و رژیم صهیونیستی قابل تحلیل است و همواره به دنبال این سیطره و یهودی سازی بیت المقدس هستند. هر چه زمان بیشتر می گذرد این مسئله بهتر و بیشتر خود را نشان می دهد.
    قناد باشی در ادامه تاکید کرد: از آنجایی که نتانیاهو و سران رژیم اشغالگر قدس برای اینکه بتوانند از کمک های مالی سراسر دنیا برخوردار شوند بر احداث هیکل سلیمان (معبد ادعایی) اصرار می کنند. در داخل سرزمین های اشغالی رژیم صهیونیستی فلسفه وجودی خودش را از دست داده است. 
  
کارشناس مسائل سیاسی در ادامه بیان داشت: آنچیزی که امروز در حال حاضر در حال وقوع است سه علت اساسی دارد:

۱.این حرکت در راستای تسلط کامل و یهودی سازی بیت المقدس توسط صهیونیست ها است.

۲. دریافت کمک های مالی از سراسر جهان توسط اشغالگران صهیونیست

۳. ایجاد زمینه ای برای تثبیت وضعیت اسرائیل که که بسیار متزلزل شده است
 
 وی همچنین افزود: صهیونیست ها به دنبال آن هستند که مهاجرت معکوس را کنترل کنند. همه این ها نشانه روشن تزلزل رژیم صهیونیستی است.
 
«حسین شیخ الاسلام» مشاور وزیر امور خارجه گفت: به نظر می رسد هرچه زمان می گذرد بر شدت ضعف صهیونیست ها افزوده می شود. لذا این جنایتی را که آنها مرتکب می شوند به نوعی فرار به جلو است. با توجه به شرایط و وضعیت کلیدی که شهر قدس و مسجدالاقصی دارد، در حال حاضر فلسطینی ها نسبت به گذشته قوی تر هستند و می توانند سرنوشت خودشان را رقم بزنند.
    وی ادامه داد: استکبارگران تلاش کردند تا این رژیم شکست خورده را به جایگاه خود بازگردانند و در جنگ ۲۰۰۶ در پی آن بودند که آن روحیه از دست رفته شان را دوباره باز گردانند که شکست خوردند. در جنگ ۳۳ رزوه نیز شکست خوردند. در سال ۲۰۱۴ نیز در جنگ ۵۱ روزه شکست خوردند. الان هم دارند دور خودشان دیوار می کشند. 
  وی ادامه داد: روز به روز قدرت صهیونیست ها کم می شود. آنها در پی آن بودند تا درگیری ها را با ایجاد نروریسم به داخل سرزمین های اشغالی منتقل کنند. در حال حاضر این تروریسم در عراق و سوریه در حال شکست است.
 «صادق کوشکی»  استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: به نظر می رسد فضای موجود در منطقه و تنش ها و درگیری های پراکنده ای که در سراسر منطقه وجود دارد فضا را به نوعی برای رژیم صهیونیستی آماده کرده تا آنها از این فضا برای یهودی سازی قدس بیشترین استفاده را ببرند و سعی کنند که آن حرکت مردمی اعتراضی بیت المقدس را که با نام انتفاضه قدس شناخته می شود را سرکوب کنند. با توجه به آنکه تمرکز مردم منطقه بر روی تحولات غیر از فلسطین است.
  استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران ادامه داد: در حال حاضر به نوعی یک نوع سکوت و بایکوت نسبت به مسئله فلسطین وجود دارد. صهیونیست ها با توجه به شناخت فضا و اینکه خودشان در این فضا سازی نقش داشته اند. در حال حاضر حداکثر استفاده را از این فضا می کنند.
  وی ادامه داد: همانطور که رهبری معظم انقلاب فرمودند مسئله فلسطین نباید از اولویت مسائل جهان اسلام خارج شود، که اگر این اتفاق به وقوع بپیوندد رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها به هدف اصلی خودشان رسیده اند و آمریکایی ها تمام تنش ها و درگیری ها و مشکلاتی که در منطقه ایجاد کردند یکی از اهداف اصلیش معطوف کردن نظر و توجه جهان اسلام از مسئله فلسطین به سایر مسائل حاشیه ای است.
نظرات کاربران