در حال بارگذاری ...

نشست سازمان همکاری اسلامی در استانبول

سازمان همکاری های اسلامی، نام جدید سازمان کنفرانس اسلامی است. این سازمان در حقیقت پس از به آتش کشیدن مسجد الاقصی از سوی صهیونیست ها و در واقع با هدف صیانت از آن و تلاش برای آزاد سازی قدس شریف و سرزمین فلسطین از اشغال صهیونیست ها تاسیس شده است. اما آنچه که در این سال ها از این سازمان دیده شده جز انفعال در عمل و سخن نبوده است.

  نشست کمیته اجرایی سازمان همکاری های اسلامی که از روز دوشنبه در استانبول ترکیه شروع شده بود، امروز سه شنبه با صدور بیانیه ای به کار خود پایان داد. این نشست به درخواست وزیر امور خارجه ترکیه به عنوان رئیس ادواری این کمیته برای بررسی وضعیت اتفاقات بیت المقدس و حرم شریف قدس برگزار شد. در این نشست وزرای امور خارجه کشورهای مختلف اسلامی از جمله آقای ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند. همانگونه که انتظار می رفت این نشست با سخنرانی های احساسی اما بی هیچ تردیدی منافقانه شروع شد و با یک بیانیه  بی اثر پایان یافت. 
-    سازمان همکاری های اسلامی، نام جدید سازمان کنفرانس اسلامی است. این سازمان در حقیقت پس از به آتش کشیدن مسجد الاقصی از سوی صهیونیست ها و در واقع با هدف صیانت از آن و تلاش برای آزاد سازی قدس شریف و سرزمین فلسطین از اشغال صهیونیست ها تاسیس شده است. اما آنچه که در این سال ها از این سازمان دیده شده جز انفعال در عمل و سخن نبوده است.
-    بیش از 2 سال است که صهیونیست ها تجاوزات سازمان یافته ای را به مسجد الاقصی داشته اند اما این سازمان در انفعال محض قرار داشته است. اجلاس اخیر در ترکیه هم پس از دو هفته که از شدت یابی تحولات اخیر در بیت المقدس و مسدود سازی دربهای حرم شریف قدس و ممانعت از ورود آزادانه نمازگزاران فلسطینی به این مکان مقدس اسلامی می گذرد، به درخواست رئیس ادواری آن تشکیل شده است. حال آن که انتظار بدیهی آن بود که در همان روز نخست، این اجلاس برگزار می شد و همزمان همه دولت های عضو علیه این تجاوز آشکار رژیم صهیونیستی به حقوق امت اسلامی که موازین بین المللی نیز بر آن صحه نهاده اند، اقدامات سیاسی و عملی را در پیش می گرفتند.
-    بسیاری از دولت ها در برابر تجاوز به کیان اسلام و مسلمانان سکوت کرده اند وبا دشمن اسلام؛ علیه جامعه اسلامی همکاری و همراهی دارند و ریاکارانه ژست اسلامی بودن دارند. در واقع این سوال همیشه بی جواب مانده است که این دولت ها و این سازمان ها در برابر تعدی های صهیونیست ها به جان و مال و عرض مسلمانان و اماکن مقدسه آن چه اقدام مثبتی داشته اند؟ دریغ از یک اقدام مثبت!! 
-    تحولات اخیر بیت المقدس و حرم شریف قدس آشکار کننده این واقعیت تلخ بود که این تنها ملت فلسطین و ملت اسلامی همراه هستند که در صیانت از حرم شریف قدس هزینه می پردازند و سایرین بی هیچ تردیدی متمرد از فرمان خدا عمل می کنند و باید در دینداری آنان شک کرد. دولت ترکیه از سال های دور با متجاوزین به بلاد اسلامی و اشغالگران قدس شریف رابطه سیاسی؛ اقتصادی و نظامی دارد اما برای تامین منافع غیر فلسطینی ، خود را حامی ملت فلسطین نیز معرفی می کند. دولت های عربی مانند قطر، عربستان و امارات متحده عربی، همکاری های پنهان سیاسی، اقتصادی و نظامی خود با رژیم صهیونیستی را آشکار ساخته اند. اینها چگونه می توانند حامی فلسطین و قدس شریف باشند؟      
 
 
 
نظرات کاربران