نقش علما در ایران و عراق نماد نزدیکی میان دو ملت بوده است -هرنوع استقلال خواهی درون عراق با منافع ملی عراق مغایرت دارد

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی: ما هیچ شکی نداریم پشت سر این گروه های تروریستی آمریکا و صهیونیسم و برخی از کشورهای منطقه است، ما معتقدیم آینده عراق مستقل و قدرتمند خواهد بود.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی: ما هیچ شکی نداریم پشت سر این گروه های تروریستی آمریکا و صهیونیسم و برخی از کشورهای منطقه است، ما معتقدیم آینده عراق مستقل و قدرتمند خواهد بود.
 به گزارش خبرنگار سایت بیداری اسلامی نشست علمای حوزه های علمیه عراق با «علی اکبر ولایتی» دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی امروز در محل هتل انقلاب تهران برگزار شد.
 در ابتدای این دیدار دکتر ولایتی گفت: به محض اینکه سایه شوم آنها از عراق دور شد این دو ملت بار دیگر بهم نزدیک شدند.
 وی تاکید کرد: هر دو ملت منافع و دوستان و دشمنان مشترک دارند.  البته نقش علما در ایران و عراق همواره نماد نزدیکی میان دو ملت بوده است.
 ولایتی افزود: دوملت تفاوتی میان و نجف و قم قایل نیستند. بسیاری از مراجع ایرانی در نجف بودند .
 دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی تاکید کرد: ملت ایران با پیروی از علما پرونده استبداد را فیصله دادند. با این روش مردم ایران توانستند دست اجانب و استعمارگران را کوتاه کنند. همین وضعیت را در عراق شاهد بودیم و علما همواره پیشتاز مبارزه با گروه الحادی و استبداد داخلی و خارجی بوده اند.
 وی در تشریح تاثیر علما در پیروزی ملت های مسلمان افزود: امام وقتی در عراق تبعید اجباری بودند پیام های خودشان را به ایران می رساندند. وقتی روس ها شمال ایران را اشغال کردند آخوند خراسانی فتوای جهاد و مبارزه با روس ها را صادر کردند.در طول سال های گذشته تحت زعامت مقام معظم رهبری به کمک دوستان عراقی شتافتند تا بر علیه دشمن مشترک یعنی داعش بایستند.
 دکتر ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: ما هیچ شکی نداریم پشت سر این گروه های تروریستی آمریکا و صهیونیسم و برخی از کشورهای منطقه است. ما فکر می کنیم آینده عراق مستقل و قدرتمند خواهد بود.
 وی خطاب به عراقی ها تاکید کرد: شما آمریکایی ها را بیرون کردید نباید اجازه دهید با بهانه های مختلف  به عراق برگردند. البته اینکه عراق در حال آزادی است فقط با تلاش های خود مردم عراق است.
 دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در ارتباط با موضوع همه پرسی اقلیم کردستان عراق، افزود: هرنوع استقلال خواهی درون عراق با منافع ملی عراق مغایرت دارد و موجب تجزیه عراق می شود که هم شما با آن مخالفید و هم ایران.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
نظرات کاربران