در بیانیه پایانی سیزدهمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی تاکید شد:

مقاومت، تنها راه آزادسازی قدس شریف و ملت فلسطین خواهد بود

سیزدهمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی عصر امروز در تهران با حضور دکتر ولایتی و جمع بندی مباحث و صدور بیانیه به پایان رسید.

در این بیانیه با تاکید بر این که نخبگان و علمای جهان اسلام، عادی‌سازی روابط  برخی حکام کشوهای اسلامی با رژیم صهیونیستی را محکوم می نمایند آمده است: شرکت‌کنندگان در همایش مقاومت را به‌ عنوان تنها راه آزادسازی قدس شریف و ملت فلسطین دانسته و ملت‌های مسلمان جهان و حتی کشورهایی که توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را امضا نکردند، با این اقدام به‌ شدت مخالف‌ می باشند. در بخش دیگری از بیانیه شرکت کنندگان در همایش این اقدام  را توطئه آمریکا و اسرائیل قلمداد کرده و تصریح نمودند: در شرایط کنونی وحدت جهان اسلام در مقابله با رژیم صهیونیستی و خیانت برخی حکام اسلامی به آرمان فلسطین بیش از پیش احساس می‌شود.  در پایان بیانیه نیز تأکید گردید: بیداری اسلامی تنها راه امت اسلام برای خروج از بحران‌ها و تهدیدات علیه مسلمانان می باشد و  قطعاً خیانت برخی حکام اسلامی به آرمان های فلسطین زمینه‌ساز بیداری اسلامی خواهد بود
مطالب مرتبط

حماس: با ادامه بمباران غزه تل‌آویو را شدیدتر از عسقلان موشک‌باران می‌کنیم

شاخه نظامی حماس اعلام کرد که اگر رژیم صهیونیستی به بمباران ساختمان‌های غیرنظامی ادامه دهد، حمله موشکی شدید علیه تل آویو در راه خواهد بود.

|

هدف اقدامات سرکوبگرانه در قدس، رهایی نتانیاهو از بن بست است

رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت لبنان با بیان اینکه هدف اقدامات سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی در قدس، رهایی نتانیاهو از بن بست است، گفت: آینده مقاومت درخشان است.

|

محمود عباس: جشن عید فطر، لغو و پرچم‌ها نیمه افراشته شود

در پی شهادت ده‌ها فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی، رئیس تشکیلات خودگردان جشن‌های ویژه عید فطر را لغو کرد و دستور داد پرچم‌ها نیمه افراشته شود.

|

میشل عون: جامعه بین‌الملل جلوی اسرائیل را بگیرد

رئیس‌جمهور لبنان که نامه‌ای از رهبر حماس درباره تجاوزات رژیم صهیونیستی دریافت کرده، خواستار تحرک جامعه بین‌الملل برای توقف جنایات این رژیم شد.

|

شیخ الأزهر: سکوت جهان در برابر تروریسم صهیونیست‌ها شرم‌آور است

شیخ الأزهر سکوت جهانیان در قبال تروریسم وحشیانه صهیونیست‌ها و تجاوزات آن‌ها علیه مسجدالأقصی و فلسطینیان را محکوم کرد.

|